Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Bitcoin dolandırıcılarının en son hedefleri kraliyet ailesi

Bitcoin dolandırıcılarının en son hedefleri kraliyet ailesi

22

 

Bitcoin adlı kripto para birimi dolandırıcıları bu zamana dek Bill Gates’in yanı sıra Elon Musk ile birlikte Jerome Powell, Jamie Dimon, Mark Zuckerberg, Jack Dorsey ve bunlara benzeyen pek çok kişinin ismini kullanarak insanları kandırmaya gayret etti. Buna karşın Prens Harry ile birlikte eşi Meghan Markle‘ın kullanılmış olduğu en son dolandırıcılık pek çok yatırımcıya da pes dedirtmiş oldu.

9 Nisan tarihi içerisinde Mirror aracılığıyla paylaşılan habere bakılırsa, tamamen sahte bir BBC makalesi içerisinde ünlü durumda bulunan ikilinin Bitcoin adlı kripto para birimi yatırımı yapmış oldukları ve bu yöntem sayesinde de milyonlar vaat etmiş oldukları ortaya çıkmış oldu. Burda bir ”varlık boşluğu”yla birlikte köşeyi dönebilmenin çok kolay yolunu bulduğunu ileri süren eden ikili, üç ila dört aylık zaman diliminde talep eden herkesi milyoner yapabilecek bir yatırım yapısı konusunda tavsiyede bulunmakta.

Elbette ki söz konusu iddiaların fazlasıyla uçuk olması, bunun ciddi bir durumda olmadığını da göstermekte. Yine de bu şekilde dolandırıcılıklara dahi kanmış olanların olduğu ve ciddi seviyelerde Bitcoin adlı kripto para biriminin kaybedildiği de iletilen bilgiler arasında yer almakta. Mirror aracılığıyla aktarılmış olan bilgiye bakılırsa dolandırıcılar ”günlük ortalama bir şekilde 20 dakika kadar çaba harcayıp 1.300 dolar tutarında gelir” kazanma gibi bir vaatte bulunmaktalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.