BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Canaan platformu büyük bir zararda

Canaan platformu büyük bir zararda

21

 

Dünya üzerinde yer alan en büyük madencilik firmalarından biri olarak öne çıkan Canaan geçmiş olduğumuz sene fazlasıyla kötü bir performans sergilemiş oldu. The Block tarafından yapılmış olan habere bakılırsa firma yılın tamamında nerdeyse 150 milyon dolar tutarında zarar etmiş oldu.

Merkezi Çin içerisinde yer alan Canaan firması şu zamanlarda en büyük maden cihazı üreticilerinden bir tanesi olarak gösterilmekte. Firma geçmiş olduğumuz kasım ayı içerisinde Nasdaq’a ilave edilmiş ve böylelikle fazlasıyla güçlü bir konuma yerleşmiş idi.

Nasdaq üzerinde listelenmiş bir durumda bulunmak Canaan açısından da çok büyük bir adımdı. Ancak bu söz konusu gelişme firmanın gelir ve gider tablosuna çok fazla etki etmemiş gibi gözükmekte. Geçmiş olduğumuz sene 204.3 milyon dolar tutarında gelir elde etmiş olan firma toplam olarak 148 milyon dolar tutarında zarar etmiş oldu. Öte yandan firmanın gelirinin ise 2018 senesine kıyasla nerdeyse yarı yarıya azalmış olduğunu belirtmek gerekli.

Sektördeki en büyük isimlerden bir tanesi olarak öne çıkan Canaan bundan sadece birkaç hafta önceki zaman dilimine kadar rekordan rekora koşmaktaydı. Firmanın hisseleri Nasdaq üzerinde listelenmeye başladıktan sonra bir günde tam %80 seviyesinde değer kazanmış oldu ve bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.