Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Bakkt platformunun eski CEO’sundan şaşırtan hareket

Bakkt platformunun eski CEO'sundan şaşırtan hareket

17

 

Fiziki teminatlı Bitcoin adlı kripto para birimi vadelileri sunmakta olan Bakkt platformunun eski CEO’su görevindeki Kelly Loeffler, Senatoya giriş yaptıktan sonra fazlasıyla sert bir iddiayla karşı karşıya kalmaya başlamıştı.

Koronavirüs ile alakalı krizin derinleşmesinden hemen önce toplanmış olan yetkililer arasında bulunan Loeffler’in içeriden bilgi alıp ona göre yatırım yapmış olduğu ve özellikle de karantinanın başlayacak olduğunu öğrenerek tele-konferans odaklı şirketlerin hisselerini almış oluğu açıkça ortaya çıkmıştı. Loeffler söz konusu bu iddiaları yalanlamış olsa da hem daha önce almış olduğu hisse senetlerini elinden çıkartmaya başlaması hem ise sanal iletişime odaklı şirketlere yatırım gerçekleştirmesi çok fazla tepki çekmeye başladı.

Loeffler de yeni paylaşmış olduğu bir açıklama içerisinde, kocasıyla birlikte tüm finansal varlıklarını satacak olduğu duyurusunda bulundu. 8 Nisan tarihi içerisinde bir tweet atış olan Loeffler, ICE platformunun CEO’su görevinde bulunan Jeffrey Sprecher ile beraber tüm varlıklarını paraya çevirecek olduklarını ve bu parayı da Koronavirüs durumuna yardım amacıyla kullanacak olduklarını ifade etti.

Bu durumu ise ilgiyi doğru yere çekebilmek ve Koronavirüsle mücadeleyi sürdürmek amacıyla yapmış olduğunu da ima eden Loeffler, Twitter üzerindeki yorumlara bakılacak olursa bu tepkileri çokta yatıştırabilmiş sayılmıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.