Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD
Cooldown / USD

Bitcoin SV Halving’i bitti

Bitcoin SV Halving'i bitti

80

 

Bitcoin hard forkları arasında yer alan Bitcoin Cash bir kaç gün önce bir halving yaşamış oldu ve ağ üzerindeki blok ödülü 12.5 BCH tutarından 6.25 BCH’ye kadar düşmüş oldu. Şimdilerde ise farklı bir Bitcoin forku olarak öne çıkan Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV) ağı üzerinde de halving yapılmış oldu ve ödül 6.25 BSV’ye kadar çekilmiş oldu.

Bitcoin Cash’in bir kaç gün önce yaşamış olduğu halving BCH madencilerini çok fazla olumsuz etkilemiş oldu. Bunun mevcut durumdaki etkilerini ağ üzerindeki hash oranına bakmış olduğumuzda da açık bir şekilde görebilmekteyiz. Normal olarak kazanmış olduklarının yarısını kazanmaya başlamış olan madenciler çalışmayı bırakmış durumdalar ve böyle olması da BCH’nin hash oranlarında çok sert bir düşüşe sebep oldu

Buna benzeyen bir şeyin Bitcoin SV üzerinde de yaşanıp yaşanmayacak olduğu bir merak konusu idi. BitInfoCharts üzerinde yer alan verilere bakılırsa Bitcoin SV’nin hash oranlarında şu anda sert bir düşüş bulunmuyor.

Bitcoin SV adlı kripto para biriminin fiyatı halving gerçekleşmeden birkaç gün önce hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Sadece bir hafta öncelik zaman dilimine kadar 170 dolar ila 180 dolar aralığında seyretmekte olan Bitcoin SV adlı kripto para biriminin fiyatı dün 220 dolar tutarının daha üstüne kadar çıkmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.