BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin madencileri talebe yetişmekte zorlandı

Bitcoin madencileri talebe yetişmekte zorlandı

23

 

Bitcoin adlı kripto para biriminin ağı üzerinde bir işlem yapmanın ortalama maliyeti 10 aydan beri hiç bir şekilde olmadığı kadar üst seviyede.

BitInfoCharts üzerinde yer alan verilere bakılırsa Bitcoin adlı kripto para birimi kullanıcıları şu zamanlarda ağ üzerinde işlem gerçekleştirebilmek amacıyla ardımızda bırakmış olduğumuz aylara kıyasla daha da çok masraf yapmak mecburiyetindeler. Bu söz konusu verilere bakılırsa Bitcoin adlı kripto para birimineki bir işlemin ortalama masrafı da 30 Nisan tarihinde nerdeyse 3 dolar tutarına kadar dayanmış oldu. Bu söz konusu seviyeler nerdeyse 1 seneden beri gözükmemekteydi.

İşlem ücretlerinin; 30 Nisan tarihi içerisinde mempool’da daha çok işlem biriktiğinden dolayı bu denli artmış olduğunu ifade edebiliriz. Bunları ise Blockchain.com platformunun aktarmış olduğu verilere bakmış olduğumuzda da açık bir biçimde görebilmekteyiz. 30 Nisan tarihi içerisinde mempool’da ortalama kıyaslandığında çok fazla işlem yapılmış oldu. Madenciler o gün gerçekleşen işlem talebine adeta yetişememiş oldu ve böyle olması da işlem ücretinin çoğalmasına sebep oldu.

Bitcoin adlı kripto para birimi ağının özellikle 30 Nisan tarihi içerisinde bu denli hareketlenmiş bir duruma bulunması da şaşırtıcı olmasa gerek. Bitcoin adlı kripto para birimi bu tarihi içerisinde 9.000 dolar tutarının üstüne çıkmış ve hatta nerdeyse 9.500 dolar seviyesine kadar dayanmış idi. Bitcoin adlı kripto para birimi böylelikle 12 Mart tarihi içerisinde yaşanmış olan düşüşü komple telafi etmiş bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.