BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Dijital cüzdan nedir?

Dijital cüzdan nedir?

34

 

Dijital cüzdanlar aslında şu zamanlarda yalnızca birkaç yaşında, fakat insanın başlangıcından bu yana aslında mevcut durumda. Nerdeyse herkes cüzdan ismi verilmiş olan öğeyi bilmekte ve muhtemel olarakta kullanmakta. Seneler boyunca, paramızı saklamanın yanında çok daha değişik yönler de kazanmış oldu: Değerli durumda bulunan eşyaların saklanmasının yanı sıra kimlik ile birlikte ruhsatla alakalı olarak çok uygun bir yer ya da sevdiklerimizin birer fotoğrafını koyabilmek amacıyla çok özel bir bölmesi dahi yer alıyor. Fakat geçmiş olduğumuz birkaç sene içerisinde, ivme kazanmış olan ço kdaha yeni bir konsept görmekteyiz: O ise Dijital cüzdan.

Aslına bakılırsa temel kavram halen aynı şekilde durmakta, ‘’parayı saklayabilmek‘’. Ancak öteki özellikleri de söz konusu bu bu cüzdanı farklı kılmakta. Klasik cüzdan dijital platforma geçtiği zaman, herhangi bir fiziksel sınırlama bulunmadan varlıkların aktarılmasının yanı sıra geri çekilmesi ile birlikte depolanması gibi bir özelliğini de kazanmış oldu. Misal olarak Hawaii’de yaşamını sürdürmekte olan bir arkadaşınız sizden borç isteyecek olursa, talep ettiği bu miktarı saniyeler içerisinde talep ettiğiniz gibi yollayabilirsiniz. Dünyanın öteki ucunda yer alıyor olsanız dahi, bir bankaya gitmeniz veyahut can sıkan o işlemleri beklemekle çok değerli zamanınızı yitirmenize hiç bir şekilde gerek bulunmuyor.

Dijital durumda bulunan cüzdanların avantajları ise üstünde çalışmalar yaptıkları en gelişmiş veri depolama teknolojisinden gelmektedir: Blockchain, bu söz konusu teknolojiyi kullanmakta olan bir dijital cüzdan, en iyi ve en sağlam güvenlik önlemlerini kullanıp paranın hacklenmesinden hiç bir şekilde korkmadan, anonim bir şekilde paranızı korumuş olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.