BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin madencilerinin bazıları çalışmayı durdurdu

Bitcoin madencilerinin bazıları çalışmayı durdurdu

28

 

Bitcoin adlı kripto para biriminin hash oranı halving gerçekleştikten sonra hızla düşüş göstermeye başladı. Lakin şu anda endişelenmeyi gerektirecek bir durum yok gibi gözüküyor.

Bitcoin adlı kripto para biriminde halving gerçekleştirildikten hemen sonrasında madencilere verilmeye başlanan blok ödülü 12.5 BTC adlı kripto para biriminden 6.25 BTC kripto para birimine kadar düşüş gösterdi ve madenciler eski zamanda olduğundan çok daha az para kazanmaya başlamış oldu. Bu durumun Bitcoin adlı kripto para biriminin hash oranında bir düşüşe sebep olacağı, yani madencilerden bazılarının halving gerçekleştikten sonra fiş çekeceği konusunda tahminler vardı.

Beklenen şey gerçekleşti ve Bitcoin adlı kripto para biriminin hash oranı ciddi anlamda da düşmeye başlamış oldu. Blockchain.com üzerinde yer alan verilere bakılırsa halving gününde rekor bir seviyeye kadar çıkmış olan hash oranı, halvingin hemen sonrasında %16 seviyesinde bir düşüş yaşamış oldu.

Pek çok uzman halvingden önce bu şekilde bir düşüş yaşanabilecek olduğunu ifade etmişti. Bunun asıl nedeni de tahmin edilebilecek olduğu gibi gelir yetersiz olması. Madencilerden bazıları bundan böyle madencilik masraflarını karşılamakta zorlanıyor ve zorluk düzeyi güncellenene dek bekleyemeyecek kadar çok zarar etmekteler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.