Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

5 Ayda büyük bir kripto para vurgunu

5 Ayda büyük bir kripto para vurgunu

34

 

CipherTrace isimli platform bu sene yapılmış olan kripto para hırsızlıklarıyla alakalı çok daha yeni bir rapor paylaştı.

CipherTrace geçmiş olduğumuz senelerde gerçekleştiği gibi bu sene de kripto para sektöründe yer alan hırsızlık ile birlikte hack olaylarını incelemiş oldu. Gerçekleştirilen araştırmalar bu sene yalnızca 5 aylık zaman içinde nerdeyse 1.4 milyar dolar tutarındaki kripto para biriminin çalınmış olduğunu göstermekte. Ardımızda bırakmış olduğumuz senenin tamamına 4.5 milyar dolar tutarındaki kripto birimi para çalınmıştı.

CipherTrace platformunun yapmış olduğu araştırmalara bakılırsa 5 aylık süre zarfında bu denli çok kripto para çalınmasının nedenlerinden bir tanesi de Koronavirüs olmuştu. Kovid-19 adlı pandemiyi fırsat bilmiş olan dolandırıcılar ve hackerlar ya insanları çok daha farklı reklamlarla kandırıp ya da bilgisayarlarını hackleyip çok daha yüklü miktarda kripto para çalmış oldular.

CipherTrace platformunun yapmış olduğu araştırmalara bakılırsa bu çalınmış olan kripto para birimlerinin kayda değecek bir bölümü borsaların yanı sıra Localbitcoins benzerindeki platformlara gitmekte. Bu söz konusu borsaların ülkelere göre dağılımına bakmış olduğumuzda ise özellikle Finlandiya’nın ön plana çıkmış olduğunu görmekteyiz. Geçmiş olduğumuz senenin verilerine bakıldığı zaman Finlandiya’da yer alan borsalara yollanan kripto para birimlerinin %12’lik kısmı çalıntı. Finlandiya’ya yollanmış olan bu kripto para birimlerinin %99’luk kısmı da Localbitcoins’e gitmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.