Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Tether platformundan o soruya cevap geldi

Tether platformundan o soruya cevap geldi

15

 

Bitfinex ile birlikte Tether platformunun CTO’luğunu üstlenmekte bulunan Paolo Ardoino, Tether adlı kripto para birimiyle alakalı bazı sorulara cevap verdi.

Tether şirketinin bu denli çok USDT adlı kripto para birimini basmış olması kripto paralarla alakalı sektördeki bazı isimler tarafından eleştiriye maruz kalıyor. Hatta isimlerden bazıları Tether şirketini kripto paralarla alakalı sektörün Fed’i olarak görmeye dahi başlamış durumda.

Ardoino Tether’ın geçmiş olduğumuz 6 aylık zaman diliminde niçin bu denli çok USDT adlı kripto para birimi üretmiş olduğu sorusuna değinerek bu durumun bir talep meselesi olduğu konusunda açıklamada bulundu. Kendisinin yapmış olduğu özel açıklamalarına bakılırsa Tether şirketinin bu denli çok USDT adlı kripto para birimi üretmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi de Bitcoin adlı kripto par birimi fiyatının 12 Mart tarihi içerisinde 4.000 dolar seviyesine kadar düşmüş olmasıydı.

Bitcoin adlı kripto para birimi fiyatının 7.000 dolar tutarından 4.000 dolar tutarına kadar düşmüş olması piyasanın tamamında adeta bir şok etkisi yaratmış oldu. Terste kalmış olan yatırımcılar, işlem yükünü kaldırmakta çok fazla zorlanan ve likidite problemi çekmeye başlayan borsalar vs. derken platformlar da adeta kan gölüne dönmüş oldu. Ardoino tam da bundan dolayı çok daha fazla USDT adlı kripto para birimi üretmek mecburiyetinde kalmış olduklarını ifade ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.