BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Coinbase platformu gözden düşmeye başladı

Coinbase platformu gözden düşmeye başladı

14

 

Bir dönemler dünya üzerindeki lider kripto para borsası konumuna sahip Coinbase platformunun 2018 senesinden bu yana güç kaybetmeye başladığı bilinen bir gerçektir. Binance platformunun güçlenmiş olmasından ve Amerika Birleşik Devletleri’nin içinde Binance US adına sahip bir kripto para borsasını piyasaya çıkarmasının ardından devamlı bir şekilde güç kaybı yaşayan Coinbase, son dönemlerdeki problemlerle de iyice gözden düşmüş durumda.

Coinbase platformunun son aylar içerisinde nerdeyse 10 taneye yakın hizmet verememe problemi yaşamış olduğu ve anlık bir şekilde meydana gelen fiyat düşüşleri ya da yükselişlerinden dolayı donmakta olduğu biliniyor. Böyle olması da Coinbase kripto para borsasını kullananların borsadan ayrılma konusunda istekli olmasına yol açmış durumda.

Coinbase platformunun yetkili isimleri konuyla alakalı olarak yapmış oldukları açıklama içerisinde her 500 dolar tutarındaki BTC adlı kripto para biriminin hareketinden sonra borsanın ortalama bir şekilde 4 kat daha çok trafik çekmeye başladığını ve problemlerin de bundan kaynaklanmış olduğunu ifade etmiş, bu problemi de çözme sözü vermiş idi. Fakat 5.000 taneden çok kullanıcıyla yapılmış olan bir anket içerisinde %66 seviyesinde ”Coinbase platformundan ayrılmayı ve hesabımı silmeyi düşünmekteyim” yanıtının gelmiş olması, yatırımcıların hiç bir şekilde ikna olmadıklarını göstermekte.

Coinbase platformunu kullanmaya devam edeceğini ifade edenlerin oranı da 5.000 kişide yalnızca %33 şeklinde gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.