BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Vadeli Bitcoin yatırımcılarına büyük bir şok

Vadeli Bitcoin yatırımcılarına büyük bir şok

22

 

Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı bugün sabaha karşı fazlasıyla sert bir düşüş yaşamış oldu. Fiyatta yer alan bu hareketlilik vadeli işlem yatırımcısı olanları da çok fena vurdu.

Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı ardımızda bırakmış olduğumuz hafta ani bir şekilde yükselmeye başlayarak 10.400 dolar tutarına kadar yükselme gösterdi. Bu esnada gerek BitMEX vadeli işlem borsasındaki gerekse Binance isimli vadeli işlem borsasında yer alan kısa pozisyonlar tasfiye edilmiş oldu. Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı bunun hemen sonrasında tekrardan çok hızlı bir biçimde 8.600 dolar tutarına kadar gerileme gösterdi ve bu defa da uzun pozisyonlar tasfiye olmaya başladı. böylelikle 24 saatlik zaman diliminde hem uzun hem ise kısa pozisyonlar REKT olmuş bir durumda.

Buna benzemekte olan bir başka durum bugün sabaha karşı erken saatlerde de yaşanmış oldu. Bitcoin adlı kripto para birimi ardımızda bırakmış olduğumuz gün çok büyük bir ölçüde stabil bir grafik çizmişti. Lakin gece geç saatlerde hareketlenmeye başlamış olan Bitcoin adlı kripto para birimi ilk olarak 9.400 dolar tutarına kadar düştü, hemen sonrasında 9.800 dolar tutarına kadar yükselmiş oldu. Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı saat 3 civarlarında yaşanmış olan hareketliliğin sonrasında 15 dakikalık zaman diliminde 400 dolar kadar düşmüş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.