Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

2017 senesindeki boğa piyasasının sahte olduğunu açıkladı

2017 senesindeki boğa piyasasının sahte olduğunu açıkladı

43

 

Bitcoin Spreads Like a Virus isimli kitabın yazarı olarak tanınan Timothy Peterson, tam olarak üç sene öncesinde görülmüş olan boğa piyasasının aslına bakılırsa sahte bir durumda olduğunu ifade etti.

Kripto paralarla alakalı dünyanın en popüler isimlerinden biri olarak öne çıkan Timothy Peterson ardımızda bırakmış olduğumuz gün piyasa üzerinde 2013 senesi ile birlikte 2017 senesi ve 2019 senesinde yaşanmış olan hareketliliklerle alakalı bir yorumda bulundu. Bitcoin adlı kripto para biriminin geçmiş dönemlerdeki performansını değerlendirmiş olan Peterson, piyasa üzerinde yaşanmış olan gelişmelerin aslına bakılırsa çok büyük bir ölçüde sahte olduğuna da vurgu yaptı.

Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı 2013 senesinde o zamana dek nerdeyse hiç görülmediği kadar hızlı bir biçimde yükselmeye başlamış oldu. Nisan ayı içerisinde 213 dolar tutarına kadar çıkıp kendi rekorunu kırmayı başaran Bitcoin adlı kripto para birimi ilerleyen aylar içerisinde de değer kazanmayı sürdürdü. Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı Kasım 2013’ün son dönemlerinde 1.200 dolar tutarına kadar çıktı ve böylelikle de Bitcoin adlı kripto par biriminin ismi hızlı bir şekilde yayılmaya başlamış oldu.

Timothy Peterson 2013 senesinde yaşanmış olan bu hareketliliğin aslına bakılırsa sahte bir hareketlilik olduğunu, daha da doğrusu piyasada yer alan manipülasyonlardan kaynaklanmış olduğunu düşünmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.