Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Vitalik Buterin’en açıklama geldi

Vitalik Buterin'en açıklama geldi

18

 

Ethereum adlı kripto para biriminin kurucularından biri olarak öne çıkan Vitalik Buterin son günler içerisinde yapılmış olan garip Ethereum işlemleri konusunda bir açıklamada bulundu.

10 Haziran tarihi içerisinde Ethereum adlı kripto para birimi ağı üzerinde fazlasıyla ilginç bir işlem gerçekleştirildi. Bir tane kullanıcı nerdeyse 350 dolar tutarındaki bir işlemi yapabilmek amacıyla 2.5 milyon dolar tutarındaki işlem ücretini ödedi. Bu söz konusu işlem gerçekleştirildikten sadece bir gün sonrasında tekrar aynı adresle buna benzeyen farklı bir işlem yapılmış oldu. Bu defa ortaya çıkan işlem ücreti de 2.6 milyon dolar civarlarındaydı.

Ge.miş olduğumuz günlerde tekrar bunlara benzeyen bir işlem yapılmış oldu fakat bu defaki işlem çok daha değişik bir adresten yapılmıştı. Öte yandan ödenmiş olan işlem ücreti de daha önceki işlemlere kıyaslandığı zaman çok daha düşük seviyedeydi. İlk iki işlem içerisinde 2.5 milyon dolar ve 2.6 milyon dolar tutarındaki işlem ücreti ödenmiş durumdayken daha sonra gerçekleşen işlemde de 550.000 dolar tutarındaki işlem ücreti ödemesi yapıldı.

Kripto paralarla alakalı camia da birkaç günden beri Ethereum adlı kripto para biriminde yapılmış olan üç tane işlemin gizemini çözmeye çalışmakta. Ethereum adlı kripto para biriminin kurucularından Vitalik Buterin ise söz konusu bu olayı yakından takip etmekte ve bu işlemlerin niçin gerçekleştirilmiş olabileceğini anlamaya gayret ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.