BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Tether şirketi USDT üretmeyi sürdürüyor

Tether şirketi USDT üretmeyi sürdürüyor

14

 

Tether (USDT) Tron ağı üzerinde 100 milyon tane yeni USDT üretimi gerçekleştirdi.

Dünya üzerinde yer alan en büyük üçüncü kripto para birimi olarak öne çıkan USDT’den bundan böyle 100 milyon tane daha mevcut. Çok kısa bir zaman öncesinde XRP adlı kripto para birimini de geride bırakmayı başaran USDT’nin piyasa değeri şu dönemlerde 9.2 milyar dolar tutarına kadar yükselmiş bir vaziyette.

Whale Alert aracılığıyla aktarılmış olan özel bilgilere bakılırsa Tether şirketinin yetkili isimleri bugün TRON ağı üzerinde 100 milyon tane yeni USDT üretimi gerçekleştirdiler. Tether şirketinin CTO’su görevinde bulunan Paolo Ardoino bundan böyle alışmış olduğumuz yorumu yapıp bunun aslında ”bir envanter yenilemesi” şeklinde bir şey olduğunu ifade etmeyi de ihmal etmedi.

Tether şirketinin bu hamlesi ile beraber TRON tabanına sahip USDT adlı kripto para birimlerinin toplamdaki değeri 2.7 milyar dolar tutarına kadar çıkmış bulundu. Bir kıyaslama olabilmesi maksadıyla Ethereum tabanına sahip olan USDT’lerin toplamda yer alan değerinin 5.7 milyar dolar tutarında bulunduğunu ifade edebiliriz.

Tether şirketinin 100 milyon adet yeni USDT üretimi gerçekleştirmiş olması kripto paralarla alakalı camia tarafından çokta hoş karşılanmış değil. Sosyal medya kullananlar Tether şirketini tekrardan Amerika Birleşik Devletleri’nin Merkez Bankası’na (Fed) benzetmiş durumdalar..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.