Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD
Cooldown / USD

Bitcoin konusunda kritik tarih kesinleşmiş bir durumda

Bitcoin konusunda kritik tarih kesinleşmiş bir durumda

13

 

Skew Analytics aracılığıyla paylaşılmış olan özel verilere bakılırsa, 26 Haziran 2020 tarihi içerisinde 100.000 taneden daha çok Bitcoin‘i kapsamakta bulunan opsiyon sözleşmelerinin vadesi dolmuş olacak. 100.000 tane Bitcoin adlı kripto para biriminin ortalama bir şekilde 1 milyar dolar tutarındaki bir değere sahip bulunması, bu söz konusu tarihin önemini de bayağı bir arttırmakta.

Skew’in aktarmış olduğu bu bilgilere bakılırsa ilgili durumda bulunan opsiyon sözleşmelerinin satım konusundaki opsiyonları, alım opsiyonlarından daha da çok ve böyle olması da 26 Haziran tarihinin hemen sonra çok sert bir düşüşü getirecek olabilir. Daha önceki dönemlerde Deribit kripto para borsası üzerinde ve aynı zamanda CME’de rekor kırmayı başaran Bitcoin adlı kripto para biriminin opsiyon sözleşmelerinin toplamda yer alan hacmi de, 26 Haziran tarihinin sonrasında tam olarak dip noktayı görecek olabilir.

Piyasanın şu anda içinde bulunmakta olduğumuz çok olumsuz ve belirsiz bir şekilde devam eden durum kurumsal yatırımcıların BTC adlı kripto para birimi konusunda alım yapmasını engelleyecek olabilir ve böyle olmasının FUD’la beraber 12 Mart tarihine benzeyen çok sert düşüşler getirebilecek olduğu da düşünülmekte. İçinde 0,1 BTC adlı kripto para biriminden daha çok Bitcoin kripto para birimi bulunan cüzdan adreslerinin sayısı artışa geçmiş olsa ve 15 Haziran tarihi içerisinde rekor kırmış olsa da kurumsal yatırımcıların daha da çok ticari hacme sahip bulunduğu ve fiyat üstünde kesin bir etkisinin olduğu bilinen bir gerçek.

Böyle olması da 26 Haziran’ın Bitcoin adlı kripto para birimiyle alakalı belirleyici olabileceğini açık bir şekilde gözler önüne seriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.