Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Whatsapp ödemesi Libra’nın bir habercisi mi?

Whatsapp ödemesi Libra'nın bir habercisi mi?

34

 

Bundan böyle Dünyanın tamamında 2 milyar taneden çok kullanıcısı yer alan WhatsApp platformuyla ödeme yapılabilmekte.

WhatsApp platformu aylar boyunca devam eden çalışmaların hemen sonrasında Banco do Brasil ile birlikte Nubank ve ayrıca Sicredi benzerindeki dev isimlerle anlaşma yapmayı başarmış durumda. WhatsApp platformu bunun sayesinde bundan böyle ülkenin tamamında ödeme yapmak amacıyla kullanılabiliyor olacak.

Brezilya içerisinde ise on milyonlarca WhatsApp kullanıcısı yer alıyor. WhatsApp platformunun paylaşmış olduğu özel bilgilere bakılırsa bu söz konusu kullanıcılar bundan böyle günlük olarak yapmaları gereken ödemelerini WhatsApp platformunun üstünden yapabiliyor olacaklar.

WhatsApp platformuyla ödeme yapma konusunda isteği bulunan kullanıcıların Visa ya da MasterCard kartlarını uygulama üzerine bağlamaları gerekli. WhatsApp platformunun yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa kullanıcılar bunu gerçekleştirmesinin ardından Brezilya’nın genelinde bulunan ”10 milyon taneden çok KOBİ’de” WhatsApp uygulamasıyla ödeme gerçekleştirebiliyor olacaklar.

Brezilya içerisinde yer alan WhatsApp kullanıcıları şu şıralarda sadece Visa ve de MasterCard kartlarını kullanarak ödeme yapabilecekler gibi gözüküyor. Lakin bu zaman içinde değişikliğe uğrayabilir.

Facebook platformunun çok uzun bir zamandan beri yeni bir dijital para geliştirmeye gayret ettiğini bilmekteyiz. Facebook platformunun Libra ismine sahip bu dijital para projesi için Lyft adlı platformun yanı sıra Spotify adlı platform ile birlikte Uber adlı platform ve Temasek adlı platform gibi dev isimler de katkıda bulunmaktalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.