BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Binance platformundan yeni bir kripto para borsası

Binance platformundan yeni bir kripto para borsası

15

 

İleri gelen kripto para borsaları arasındaki Binance, bugün yapmış olduğu çok yeni bir duyuruyla beraber İngiltere içinde tamamen bağımsız bir kripto para borsası açacak olduğu konusunda bir ifadede bulundu. İngiltere’nin finansal regülatörü konumunda yer alan FCA’nın onaylayacağı açıklanan kripto para borsasının İngiltere’nin en hızlı ödeme sistemlerinden FPS ağı dahilinde bulunacağı ve ayrıca yatırımcıların bunla para yollayabileceği de ifade edildi.

Söz konusu bu platform bireysel yatırımcıların yanı sıra kurumsal yatırımcılara da hizmet veriyor olacak. Buna ilave bir şekilde piyasaya ilk sürüm tarihi içerisinde tam tamına 65 tane kripto para biriminin desteklenecek olduğu fakat ortaya çıkmış olan talepler kapsamında bunun arttırılabilecek olduğu ifade edildi. İtibari para şeklinde ilk başlarda Sterlin ile birlikte Euro kullanılacak olduğu bilinmekte.

İlk önce Çin de merkezi bulunan bir kripto para borsası şeklinde piyasaya giriş gerçekleştirmiş bulunan Binance platformu, artıl gösteren regülasyonlardan dolayı Malta’ya kaçma mecburiyetinde kalmıştı. Şu zamanlarda da Binance platformunun merkezinin tam olarak neresi olduğu konusunda bir bilgi yok. Buna karşın Binance platformu ardımızda bırakmış olduğumuz dönem içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde Binance US isminde çok daha yeni yeni bir borsayı piyasaya çıkartmıştı. Bunun yanında Binance Jersey’le beraber de Avrupa pazarına hitap etmeye başlayan Binance platformu, İngiltere’ye karşı açılımından dolayı da nerdeyse dünyaya yayılmış bir hale geldi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.