BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

370 Milyon dolar tutarındaki Bitcoin işlemi dikkat çekmiş durumda

370 Milyon dolar tutarındaki Bitcoin işlemi dikkat çekmiş durumda

30

 

Bitcoin kullanıcılarından bir tanesi bugün öğlen saatlerine doğru dev bir işlem gerçekleştirdi. Bu söz konusu kullanıcı tek bir işlemle beraber 370 milyon dolar tutarındaki BTC adlı kripto para birimi yolladı.

Bugün içerisinde Whale Alert aracılığıyla paylaşılmış olan bir işlem kripto paralarla alakalı camiada çok büyük bir yankı uyandırmış oldu. Kime ait bir durumda bulunduğu bilinmeyen bir cüzdan üzerinden nerdeyse 40.000 tane Bitcoin adlı kripto para birimi çıkmış oldu. Böylelikle bu adres üzerinden bir işlemle birlikte 370 milyon dolar tutarında para yollanmış oldu.

Bundan sadece bir kaç saat önce gerçekleştirilmiş olan işlemin dikkat çeken taraflarından bir tanesi de işlemin maliyetiydi. 370 milyon dolar tutarındaki büyük bir para transferinin yalnızca 0.95 dolar tutarındaki bir maliyetle yapılmış bulunması kripto para takipçisi olanların da gözlerinden kaçmış değil.

Whale Alert aracılığıyla da belirtilmiş olduğu gibi bu işlem esnasında kullanılmış olan adreslerin tam olarak kime ait olduğu konusunda bir bilgi yok. Sosyal medya kullanıcılarından bazıları bu söz konusu işlemin bir borsa aracılığıyla yapılmış olduğunu söylemiş olsalar da bir kısmı da bunun çok büyük bir balina tarafından gerçekleştirilmiş olabileceğini düşünmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.