BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Facebook’un başı Libra’dan dolayı belada

Facebook'un başı Libra'dan dolayı belada

13

 

Ardımızda bırakmış olduğumuz Cuma gününde Facebook ile alakalı hiç bir şekilde beklenmedik bir olay yaşanmış durumda ve sosyal medya devinin toplamda yer alan piyasa değeri aniden 56 milyar dolar tutarında yani Bitcoin adlı kripto para biriminin toplam değerinin 3’te 1’lik kısmı küçülmüş durumda.

Markaların boykot ederek teker teker Facebook platformunu terk etmesinin nedeni de sosyal medya devi olarak öne çıkan Facebook’un zararlı içerikleri engelleyememekte olması olması şeklinde ifade edilmekte. Mark Zuckerberg de bu konuyla alakalı yapmış olduğu açıklama içerisinde platformun güvenli tutulması amacıyla milyarlarca dolar harcanmış olduğuna vurgu yapmıştı. Zuckerberg bunlara ilave olarak artık tüm gönderilere ”zararlı gönderi” benzerindeki etiketler ilave edilebileceğini de belirtmiş durumda.

Mark Zuckerberg’in sallanmaya başlayan imparatorluğu aslına bakılırsa Libra kripto para birimiyle alakalı projeden dolayı da darbe almıştı. Facebook platformu kendisine ait stablecoin’i Libra’yı çok büyük bir heyecanla tanıtmış olsa da regülatörler hemen bunu yasaklama kararı alıp belki de milyarlarca dolar tutarındaki bir potansiyele sahip farklı bir projenin de önünü kesmiş oldu.

Zuckerberg’in yaşamış olduğu bu söz konusu yeni kayıbın karşısında tam olarak nasıl bir tepki verecek olduğu da halen bilinmemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.