Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Çin’deki sahtekarlık ortaya çıkmış durumda

Çin'deki sahtekarlık ortaya çıkmış durumda

8

 

Çin’de yer alan iki firmanın arasında gerçekleştirilen bir anlaşma esnasında sahte altın kullanımı gerçekleştirildiği bilgisine ulaşıldı. Bahsi geçen anlaşmanın toplamda yer alan değeri 2.8 milyar dolar tutarından fazla.

Şu zamanlarda pek çok kripto para kullanan kişiler Bitcoin adlı kripto para birimini dijital altın şeklinde isimlendirmekte. Bitcoin adlı kripto para birimi ciddi anlamda da sınırlı bir sayıda arza sahip bulunması, enflasyona karşı çok daha güvenli bir liman olması açısından altına benzemekte. Altın şu anda Bitcoin adlı kripto para birimine kıyaslandığında bir çok alanda daha üstün olsa bile bazı alanlar üzeirnde de çok yetersiz kalmakta.

Bitcoin adlı kripto para birimi dijital ortam üzerinde, blockchainle desteklendiğinden dolayı çok daha şeffaf bir biçimde kullanılabilmekte. Altının Bitcoin adlı kripto para birimine kıyaslandığında yetersiz kalmış olduğu alanlardan bir tanesi de bu. Çin üzerinde de çok kısa bir zaman önce altının bu yetersizliğini açıkça gözler önüne sermiş olan bir olay yaşanmış durumda.

ZeroHedge aracılığıyla aktarılmış olan bilgilere bakılırsa Çin’in Wuhan şehrindeki Wuhan Kingold Jewelry Inc. isimli bir firma, birkaç sene zaman öncesinde Çin’de yer alan birkaç değişik finans kurumuyla anlaşmalar yaptı. Wuhan Kingold Jewelry, dayanak bir durumdaki varlığın altın şeklinde belirlenmiş olduğu bu anlaşma dahilinde toplam olarak 2.8 milyar dolar tutarında kredi almış durumda.

İşin ilginç durumda olan bölümü de bu anlaşma içerisinde kullanımı gerçekleştirilen altınların sahte olduğunun seneler boyunca fark edilmemiş bir durumda bulunması. Bunun asıl nedeni de sigorta şirketlerinin bu altınlara yönelik olarak herhangi bir denetim gerçekleştirmemiş olmaları.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.