BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Jd.Com ile Çin’den büyük bir anlaşma

Jd.Com ile Çin'den büyük bir anlaşma

28

 

Çin de merkezi bulunan dev e-ticaret şirketlerinden JD.com, ülkeye ait kripto para projelerinden dijital yuanla alakalı olarka altyapı yardımında bulunacak olduğu açıklamasında bulundu.

Yerel medya üzerinde yayınlanmakta olan haberlere bakılırsa; Çin Merkez Bankası kripto parayla alakalı girişimle alakalı mobil teknolojilerin yanı sıra blokchain hususunda çok önemli bir iş birliğine imzasını atmış bulundu. Çin’de yer alan e-ticaret üzerinde ileri gelen markalardan JD.com ile birlikte merkez bankası, dijital cüzdan çalışmalarıyla alakalı koordineli bir şekilde hareket ediyor olacaklar. Dijital yuanın kullanılmasını sağlayabilecek cüzdanlarla ilgili olarak hem çevrim içi bir şekilde hem ise çevrim dışı işlemler yürütülmesi amacıyla iki kurum beraber çalışma yapacak.

Çin içerisinde Alibaba adlı platforma en büyük rakip konumunda yer alan online alışveriş devlerinden JD.com, 2019 senesinde 83 milyar dolar tutarına kadar yaklaşmakta olan geliriyle NASDAQ-199 ile birlikte Fortune Global 500’de listelenmiş oldu. Firmanın, finansal teknolojiler departmanı ise Çin Merkez Bankası’yla beraber blockchain teknolojisinin yanı sıra dijital para işlemlerin yürütülebilecek olduğu çok önemli bir aplikasyon üstünde çalışıyor olacak. Hayata geçirilmesi konusunda plan yapılan aplikasyon dijital yuanın, JD.com üstünden gerçekleştirilecek alışverişler üzerinde de kullanılmasına yardımcı olabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.