BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Amerika’dan kripto para biriminin tehdit oluşturduğu açıklaması

Amerika'dan kripto para biriminin tehdit oluşturduğu açıklaması

16

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin Adalet Bakanlığı, kripto para birimlerinin devletin güvenliğini çok büyük bir şekilde tehdit etmekte olduğunu ifade etti. Bakanlık aracılığıyla yayınlanmış olan rapora bakılırsa, kripto para birimleri gelecek dönemde daha büyük suçların işlenmesi konusunda davetiye çıkartacak olabilir. Adalet bakanlığı bundan dolayı, gelecek günler içerisinde dijital para birimleriyle yapılmış olan yasa dışı faaliyetlerin denetlenmesi konusunda fazlasıyla agresif bir tutum sergileyecek olduğu açıklamasında bulunu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Adalet Bakanlığı perşembe gününde yayınlamış olduğu rapor içerisinde, yasa dışı faaliyetler konusunda kripto para birimlerinden yararlanmakta olan suçluların devletle ilgili olarak çok büyük bir tehdit olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Rapor içerisinde kripto para birimleriyle bazı yolsuzluklarla beraber suç teşkil etmekte bulunan davranışlar gösteren teröristlerin yanı sıra dolandırıcıların Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal güvenliğine zarar vermiş olduğu açıklamasında bulundu.

Adalet Bakanlığı, kripto para birimleriyle ilişkili bir şekilde yasa dışı faaliyetler hususunda bundan böyle çok daha titiz davranılacak olduğunun altını çizmiş oldu. Dijital varlıkların yanı sıra para birimleriyle gerçekleştirilecek dolandırıcılığın yanı sıra terörizm ile birlikte farklı çeşitli suçlar konusunda agresif bir soruşturma yürütülecek olduğu açıklamasında bulundu. Rapor içerisinde uluslararası iş birliğinin altı çizilip, beraberliğin teşvik edilecek olduğu açıklaması yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.