BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

Basic Attention Token (BAT) Nedir?

32

 

Basic Attention Token adlı kripto para birimi, Ethereum adlı kripto para biriminin blockchain ağında yer alan ERC-20 tabanındadır ve kısaltması BAT olarak öne çıkan bir kripto para birimi olarak bilinmektedir. Dijital bir durumdaki reklamcılık alanı içerisinde faaliyet gösterme maksadıyla Javascript’in yanı sıra Mozilla ile birlikte Netscape kucuları arasında yer alan Brendan Eich öncülüğüyle piyasaya sunulmuş durumdadır.

Basic Attention Token (BAT) adlı kripto para birimi, dijital reklamcılık alanı içerisinde çok büyük firmaların almış olduğu komisyonlara ve ayrıca sistemlerinin kullanıcılarıyla alakalı istekleri karşılamamakta olduğu görüşüyle ‘Dijital Reklamcılık’ alanı içerisinde yenilik getirme maksadıyla piyasaya sürülmüş durumdadır. Basic Attention Token (BAT) adlı kripto para biriminin geliştiricileri, reklam verenlerin yanı sıra yayıncı ile birlikte kullanıcıları bir araya getirip bütün tarafların çok daha kazançlı çıkacak olduğu bir reklamcılık modeli geliştirebilmeyi amaç edinmiş durumdadır.

BAT ismine sahip olan kripto para birimini reklamcılık alanı içerisinde kullanımda bulunan tek bir internet tarayıcısı olarak öne çıkan ‘Brave’ adlı, aynı firmanın yayınlamış olduğu bir tarayıcıdır. Gelecek günler içerisinde öteki internet tarayıcıları üzerinde de faaliyete başlamayı amaç edinmektedir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.