Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD
Cooldown / USD

Ethereum yeni bir rekora imza attı

Ethereum yeni bir rekora imza attı

12

 

Ethereum (ETH) adlı kripto para biriminin fiyatı bu sene iki senelik bir aranın ardından tekrardan 500 dolar tutarının üzerine çıktı. Yılbaşındayken tam olarak 130 dolar tutarında bulunan Ethereum adlı kripto para biriminin fiyatı, beş kat kadar yükselerek 700 dolar tutarına kadar yaklaşmış oldu. Bu söz konusu sürecin içinde özellikle kullanıcılarla birlikte geliştirici kısmında çok büyük bir ilerleme kaydedilmiş oldu.

Bu sene ülkemizde hiç bir şekilde olmadığı kadar popüler hale gelen Ethereum adlı kripto para biriminin, tarihi içerisinde sadece iki dönemlik zaman içinde 500 dolar tutarının üzerine çıkabilmiş oldu: Bir tanesi 2017 senesi içerisindeki; ötekisi de bu sene gerçekleşen boğa koşusu esnasında. Ethereum adlı kripto para birimi geliştiricilerinden Anthony Sassano, bu söz konusu iki dönemin arasında tam olarak ne gibi farklılıklar olduğu gösterme amacıyla blockchain’de yer alan birkaç tane değişik göstergeyi kıyaslamış oldu.

Ethereum adlı kripto para biriminin fiyatı 2017 senesindeki boğa koşusu esnasında 1,300 dolar tutarına kadar çıkarak rekor kırmış oldu. Ethereum adlı kripto para birimi 19 Aralık 2020 tarihinden itibaren halen bu rekoru egale etmeyi başarabilmiş değil. Fakat Ethereum adlı kripto para biriminin kullanıcıları bu sene içerisinde 2017 senesini de gölgede bırakmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.