Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Herkes Bitcoin alımı yaparken satanlar kim?

Herkes Bitcoin alımı yaparken satanlar kim?

11

 

Balinalardan bazıları, birkaç haftadan beri binlerce adet Bitcoin adlı kripto para birimi satın almakta. Bu isteğin fiyatı yukarı taşımıyor olması, işin satış kısmında da çok büyük çapta işlemler yapılmakta olduğunu göstermekte. Kripto para analistlerinden bir tanesi, bu söz konusu işlemlerin hedge fonları tarafından yapılıyor olabileceğini açıklamış durumda.

Tabii ki de ‘herkes’ Bitcoin adlı kripto para birimi almamakta. Lakin Coinbase Pro ile birlikte Coinbase Custody benzerindeki cüzdanlar üzerindeki hareketliliğe bakıldığı zaman, balinaların yüklü miktarlara sahip alım yapmakta olduğu sonucuna da varılabilmekte. CryptoQuant platformunun CEO’sunun yapmış olduğu analize bakılırsa bu söz konusu balinalar, BTC adlı kripto para birimi almakla kalmamakta aynı zamanda HODL da yapmakta.

Bu esnada, MicroStrategy şirketinin bilançosunu büyütmeyi sürdürdüğü de bilinmekte On-chain analistlerinden biri lan Willy Woo, bu problemin yanıtını bulabilme amacıyla Bitcoin adlı kripto para birimi adreslerinin bakiye değişimlerine ve hangi adresin, ne denli kısa zaman aralıkları ile işlem yapmakta olduğuna baktı.

Glassnode platformu kaynaklı olarak öne çıkan veriler, içerisinde 1.000 adet ile 10.000 adet Bitcoin adlı kripto para birimi barındırmakta olan cüzdanların satış yapmaya başlamakta olduğunu göstermekte. Bitcoin adlı kripto para birimi adresleri üzerindeki coinlerin ‘yaşlarının’, satış döneminin süresince nasıl değişmiş olduğuna bakıldığı zaman da pek çok coinin ‘’genç’’ olarak öne çıktığı gözükmekte. Bu söz konusu coinler, uzun bir zaman boyunca HODL yapılarak sonradan satılmaya başlamış değil; kısa zaman öncesinde alınarak, kısa bir zamanın içinde de satılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.