BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Kore içerisinde Bitcoin borsaları için ceza konusunda uyarı yapıldı

Kore içerisinde Bitcoin borsaları için ceza konusunda uyarı yapıldı

7

 

Güney Kore, Bitcoin adlı kripto para birimi borsalarına ceza uyarısında bulunmuş oldu. Kara paraları aklamayı önleme (AML) konusundaki kurallara uyum sağlamayan kripto para borsalarının ceza alacağı açıklandı.

Güney Kore’de yer alan en büyük finansal regülatörlerden biri olarak kabul görülen Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kara paraları aklama kurallarının kapsamında kripto para borsaları için yeni cezalar getirmiş oldu. Korea JoongAng Daily üzerinde yayınlanmış olan habere bakılırsa, bu söz konusu yeni cezalar da 20 Nisan tarihi itibariyle geçerli durumda bulunacak.

Regülatör ayrıca, kripto para borsalarının yanı sıra dijital hizmet sağlayıcılarını iç kontroller ile birlikte bilgi ve de veri saklaması yapmak üzre üç tane temel ihlalden cezaya tabi tutabiliyor olacak. Bu söz konusu ihlaller için örnek olarak şunlar gösterilmekte:

– İç işlere ait durumda bulunan bilgilerin tutulmuyor olması, şüpheli olarak görülen transfer işlemlerinin veyahut çok yüksek meblaya sahip işlemlerin bildirilmemiş olması, müşterilerin işlemleriyle alakalı kayıtların farklı bir yerde tutulup belgelendirilmemiş olması.
– Kimliği hiç bir şekilde doğrulanmamış durumda bulunan müşterilerin bora üzerinde işlem yapmalarına izin veriliyor olması.
– Borsa yetkilisi olanların borsaya ait durumda bulunan bir bilgi ya da veriyi saklamamış olması, bunları üçüncü kişiler ile paylaşıyor olması ve borsa üzerinde çalışmakta olanları eğitmiyor olması.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.