BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

JPMorgan platformu Bitcoin’le alakalı takas odası mı kuracak?

JPMorgan platformu Bitcoin'le alakalı takas odası mı kuracak?

19

 

JPMorgan adlı platform, Bitcoin adlı kripto para birimiyle yapılmakta olan alım ve satım işlemlerini çok daha güvenli hale getirme amacıyla yeni seçenekleri değerlendirmeye başlamış durumda. Söz konusu bu banka; OTC masalarıyla traderlar arasında konumlanabilecek bir takas odası kurmayı planlamakta olabilir.

Bitcoin adlı kripto para biriminin sahibi olan bir çok trader, herhangi bir şekilde alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilme amacıyla o parayı ilk olarak bir OTC masası ile borsaya yatırmış oluyor. Bunun sonrasında ise yatırımcı kısmında daha çok risk, hizmet sağlayıcı kısmında da daha çok sorumluluk doğmuş oluyor.

JPMorgan adlı banka ise, Bitcoin adlı kripto para biriminin alım ve satım işlemlerinin her iki kısım açısından çok daha güvenli hale getirebilmenin yollarını aramakta. Forbes adlı platformdan Billy Bambrough’nun yapmış olduğu habere bakılırsa banka, bununla ilgili olarak takas odası seçeneğini değerlendirmeye başlamış oldu.

Alım ve satım platformlarıyla traderlarin arasında konumlanacağı açıklanan bir tane takas odası, Bitcoin adlı kripto para birimi işlemlerinin gerçekleşmemeyle alakalı ihtimalini azaltabilir ve likiditenin oluşmasına da katkı sağlayacak olabilir. Takasla ilgili odalar, borsa katılımcısı olanların kendi yükümlülüklerini yerine getirecek olduğunu da garanti altına alır. Taraflar ise, takas odasının aracılığıyla birbirlerini hiç bir şekilde tanımadan işlem gerçekleştirebilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.