BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’in enflasyondan korunması mümkün mü?

Bitcoin'in enflasyondan korunması mümkün mü?

19

Fed’in para basmayı sürdürmesi, dünyanın tamamında görülmekte olan bazı ekonomik belirsizliklerin yanı sıra bazı para birimlerinde görülen değer kaybı; Bitcoin adlı kripto para biriminin yanı sıra altın ile birlikte tahvil benzerindeki finansal araçlara karşı duyulan talebi yükseltmiş oldu. Artış gösteren enflasyon endişeleri ile beraber, Bitcoin adlı kripto para biriminin enflasyon karşısında yer alan duruşu ise bir takım tartışmalara konu olmuş durumda.

2020 senesinden bu zamana kadar ekonomide görülmeye devam eden problemler, dünyanın genelinde yer alan vatandaşların mali yönden kendilerini koruyabilmeleri amacıyla farklı yollar aramalarına da neden oldu. Bitcoin adlı kripto para birimi de bu zaman zarfında altın da dahil olmak üzre pek çok farklı finansal varlık sınıfını ardında bırakmış olduğu ve göstermiş olduğu performans sayesinde ilk sıraya da yerleşti. BTC adlı kripto para birimi, 2020 senesi içerisinde %162 seviyesinde bir artış kaydetmiş oldu ve en iyi performansı göstermeyi başaran varlık olarak öne çıktı. Bitcoin adlı kripto para birimini %42 seviyesiyle Nasdaq 100 ve ayrıca %20 seviyesiyle de altın izlemiş oldu.

Bank of America şirketi içerisinden Francisco Blanch, hazırlamış olduğu bir rapor üzerinde Bitcoin adlı kripto para birimine duyulan talebin enflasyondan korunmanın yanı sıra volatilitenin düşüş göstermesi veyahut portföyde bir takım çeşitlilikler sağlamak değil, Bitcoin adlı kripto para biriminin azalma gösteren arzına bağlı, ileriye dönük bir talep olduğuna inanmakta olduklarını da ortaya koymuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.