BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

XRP Davasının reddedilmesi talebinde bulundular

XRP Davasının reddedilmesi talebinde bulundular

8

Ripple şirketinin yöneticisi olanlar Brad Garlinghouse ile birlikte Chris Larsen, SEC adlı platformun kendilerine karşı açmış olduğu davanın reddi amacıyla gerekli olan resmi başvuruyu yapmış oldular. Garlinghouse ile birlikte Larsen’in avukatları, SEC adlı platformun şu zamana kadar öne sürmüş olduğu iddiaları destekleyemediğini açık bir şekilde savunmakta.

SEC adlı platform, Brad Garlinghouse ile birlikte Chris Larsen’i XRP adlı kripto para biriminin menkul kıymet olduğunu bilip seneler boyunca ‘pervasız bir şekilde’ davranmakla suçlamakta. Bir başka önemli iddia, davalı olanların Menkul Kıymet Yasasının beşinci kısmını ihlal edebilecek bir biçimde XRP adlı kripto para biriminin satışını yapmış oldukları yönünde.

Avukatlar ise, XRP adlı kripto para biriminin sekiz seneden fazla bir zamandan beri piyasalarda işlem görmekte olduğunu lakin SEC adlı platformun davanın öncesinde bu söz konusu işlemlerin ‘menkul kıymet’ sınıfına girebilecek olduğuna yönelik herhangi bir açıklama yapmamış olduğunu savunmakta.

Garlinghouse ile birlikte Larsen ikilisinin, XRP adlı kripto para birimini menkul kıymet şeklinde görmemiş olduğu ve bundan dolayı da pervasız bir şekilde hareket etmiş durumda bulunamayacağı belirtilmekte. Sunulmuş olan belgeye bakılırsa XRP adlı kripto para biriminin ‘‘yatırım sözleşmesi olabileceği’’ şeklindeki fikrinin, Garlinghouse’un ‘aklından bir defa dahi geçmiş olabileceğini’ göstermekte olan herhangi bir delil bulunmamakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.