BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Çin’in dijital parayla ilgili çok ilerde olduğunu ifade etti

Çin'in dijital parayla ilgili çok ilerde olduğunu ifade etti

9

Coinbase adlı platformun CEO’su olarak görev yapan Brian Armstrong, firmayı Nasdaq’ta listeleme yapmadan hemen öncesinde kripto para regülasyonlarının yanı sıra Çin’e ait dijital para birimiyle alakalı konuşma gerçekleştirdi. Çin’in bu alan içerisinde öteki ülkelerden ‘daha da ileride’ bulunduğunu açıkça ifade eden isim, ‘Amerika Birleşik Devletleri’nin hükümeti kendi dijital para birimini çıkarmalı.’ ifadelerine yer verdi.

Brian Armstrong, Coinbase adlı platformun Nasdaq üzerinde listelenmesine sadece saatler kalmış durumdayken CNBC’ye konuşma gerçekleştirdi ve borsaya girmiş olmaktan dolayı çok büyük bir ‘heyecan duyduğunu’ açıkça ifade etti. Goldman Sachs, direkt olarak listelenecek COIN hisseleriyle ilgili olarak 250 dolar tutarında referans fiyatı belirtmiş oldu. Bu, firmaya 65 milyar dolar tutarından çok değer biçmiş oluyor.

PayPal şirketinin kurucuları arasında yer alan Peter Thiel, ardımızda bırakmış olduğumuz hafta Çin’in Bitcoin adlı kripto para birimini Amerika Birleşik Devletleri’nin dolarına karşı bir ‘finansal silah şeklinde kullanmakta olabileceğini’ açıkça dile getirmiş oldu. Brian Armstrong ayrıca, Thiel’ın bu söz konusu yorumla ‘çok iyi bir noktaya’ parmak basmış olduğunu ifade etti.

Bu alan içerisinde gerçekleştirilen çalışmaları da değerlendirmiş olan isim, ‘Çin, nerdeyse altı senelik bir zaman öncesinde kripto para birimlerini ve blockchain teknolojisini benimsemeye başlamış oldu. Bunu da, önceliklerinden bir tanesi haline getirmiş oldular.’ ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.