BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

AB, İngiltere’yi finansal piyasalardan çıkarabilir.

AB, İngiltere'yi finansal piyasalardan çıkarabilir.

16

İngiltere Merkez Bankası müdürü, AB’nin İngiltere’yi mali piyasalarından koparma planına dair bazı belirtiler olduğunu ifade etti.
Andrew Bailey, Şehrin mali kurallar konusunda bir anlaşmaya varmak istediğini, fakat Brüksel tarafından dikte edilmeyi kabul etmeyeceğini belirtti.
Her iki taraf da, her birinin diğerinin düzenlemesini tanıyacağı bir denklik rejimi üzerinde anlaşmaya varmak için Mart ayına kadar çalışmaların devam etmesini hedefliyor.
Ancak Bailey, AB taleplerinin şu ana kadar mantıksız olduğunu belirtti.
Vali, bu yıl düzenlenen Mansion House City’ye yaptığı yıllık konuşmasında, ‘Korkarım, AB’nin Birleşik Krallık’ta sahip olduğumuz kural ve standartları belirlediği bir dünya işe yaramayacak,’ dedi.
‘AB, İngiltere’yi kendisinden koparacak mı? Şu anda bunu yapma düşüncesine dair bazı işaretler var, ancak bunun büyük bir hata olacağını düşünüyorum’ dedi.
‘Küresel standartlar, pazarlar ve açıklık argümanını belirtmeliyiz ve eğer hepimiz bunu kabul edersek o yönde gitmeye gerek kalmaz.’
İngiltere ekonomisinin temel itici güçlerinden biri olan finansal hizmetler, Aralık ayı içerisinde kararlaştırılan son dakika Brexit ticaret anlaşmasında büyük ölçüde ihmal edildi.
Sonuç olarak, Şehir 1 Ocak’tan bu yana AB pazarlarından koptu ve bu da 135 milyar sterlinlik sektörün Amsterdam gibi merkezlerde iş kaybetmesine neden oldu.
Ancak Brüksel, İngiltere kurallarının kendi kurallarından ne kadar uzaklaşacağını görmek istediği için, İngiltere finans firmalarına erişim izni verme kararlarında acele edilmeyeceğini söylüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.