BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Güney Afrika’daki yatırımcılar Binance platformuna karşı uyarıldı

Güney Afrika'daki yatırımcılar Binance platformuna karşı uyarıldı

59

Güney Afrika’da yer alan finans sektörünün regülatörü olarak görev yapan FSCA, vatandaşları yerel bir seviyede aracılık hizmeti verme amacıyla gerekli izni bulunmadığı gerekçe gösterilerek Binance Group’a karşı uyarmış oldu.

Güney Afrika’da yaşamını sürdürmekte olan vatandaşlar, Binance platformunun borsa hizmetlerinden yararlanabilmekte ve yine Binance platformuna ait Telegram grubuna da katılabilmekteler.

Finans ile alakalı kurumları denetlemekte olan FSCA, Binance Group’un herhangi bir şekilde finans hizmeti verme amacıyla faaliyet izninin bulunmadığı yönünde bir açıklamada bulundu. Yatırım yapanlar, ‘Kripto (paralar) para birimleriyle bağlantılı yatırımlar Güney Afrika içerisinde ne FSCA ne ise farklı bir kurum tarafından regüle edilmiş durumdadır. Bundan dolayı da bir problem yaşanması halinde paranızı geri alabilmeniz, çok düşük bir olasılıktır.’ şeklindeki ifade kullanılarak uyarılmıştı.

Binance platformu, Singapur’un merkez bankası ve aynı zamanda regülatörü olarak görev yapan MAS tarafından da geçmiş olduğumuz günlerde uyarı listesine dahil edilmişti. Ticaret hacminin açısından dünya üzerindeki en büyük kripto para borsası olarak öne çıkan Binance, borsa üzerinde Güney Afrika randına özel olarak açılmış bütün işlem çiftlerini Nisan 2021 tarihinden itibaren kapatmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.