BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Mastercard’dan yeni bir kripto para hamlesi

Mastercard'dan yeni bir kripto para hamlesi

36

Ödeme teknolojilerinin dev ismi Mastercard, geçmiş olduğumuz gün paylaşmış olduğu basın duyurusu içerisinde kripto para odağına sahip olan istihbarat firması CipherTrace’i satın alacak olduğunu açıkladı.

Mastercard şirketiyle çalışmakta olan kuruluşlar, kullanılabilecek yeni teknolojileri kripto para hususunda daha çok önlem almanın yanı sıra yasalara çok daha uyumlu bir biçimde hareket etme maksadıyla kullanabiliyor olacak.

CipherTrace şirketinin CEO’su olarak görev yapan Dave Jevans, gerçekleştirilen anlaşmayla alakalı bir şekilde, ‘Bu, kripto para birimlerini ve aynı zamanda dijital varlıkları çok daha yeni bir meşruiyet dönemine sokmuş olacak ve sunmuş olduğumuz olanakları 20.000 taneden çok bankaya, kripto para firmasına ve hükümete ulaştırmış olacak.’ ifadelerine yer verdi.

2015 senesi içerisinde kurulmuş olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nin İç Güvenlik Bakanlığı benzerindeki çok önemli kurumlardan da fonlama almayı başaran CipherTrace’in ürünleri; suç gelirlerinin aklanması ile mücadele, şüpheli bir şekilde işlem takibi, mali suçların soruşturmaları ve bir de yasal uyumluluk dahilinde kullanılabilmekte.

Satın almayla alakalı anlaşmanın detayları paylaşılmamış bir durumdayken, işlemin bu sene sona ermeden tamamlanmış olması da beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.