BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’in regüle edileceğini açıkladı

Bitcoin'in regüle edileceğini açıkladı

11

JPMorgan Chase’nin CEO’su olarak görev yapan Jamie Dimon, devletlerin ‘nerdeyse her bir şeyi regüle etmekte olduğunu’ ve Bitcoin (BTC) adlı kripto para biriminin istisna olmayacağını da düşünmekte.

Jamie Dimon, Economic Times’a vermiş olduğu özel bir röportaj içerisinde Bitcoin adlı kripto para birimiyle alakalı geçmiş dönemdekilere benzeyen bir açıklamada bulunarak, ‘Bitcoin adlı kripto para biriminin cidden umursamıyorum. Bence insanlar onunla ilgili çok fazla zaman harcamakta.’ ifadelerine yer verdi.

Devletlerin Bitcoin adlı kripto para birimini regüle edecek olduğunu ifade eden JPMorgan CEO’su açıklamasında, ‘Varlık mıdır, para birimi midir, döviz midir, menkul kıymet yasaları mıdır hiç bir şekilde bilmemekteyim. Ancak bunu regüle edecekler.’ ifadelerine yer verdi.

‘(Bu yapılacak olan regülasyonlar) onu ortadan kaldırabilir mi, bu konuda hiçbir fikrim bulunmuyor ve benim umurumda da değil. Ben aslında bir Bitcoin adlı kripto para biriminin alıcısı değilim. Bitcoin adlı kripto para birimi alma amacıyla borç alanların salak olduğunu da düşünmekteyim. Bu ise, fiyatın bundan tam olarak 5 yıl sonra 10 kat yükselemeyeceği anlamına da gelmemekte. Ancak bu benim hiç bir şekilde umurumda değil.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.