Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Koronavirüs olan XRP yatırımcısı dolandırıcıların hedefi oldu

Koronavirüs olan XRP yatırımcısı dolandırıcıların hedefi oldu

20

 

Kripto para yatırımcılarından biri daha phishing ya da oltalama ismiyle bilinirliği bulunan dolandırıcılık yöntemine kurban gitmiş oldu. Bu defaki yatırımcının Koronavirüs hastası olduğunun duyulması da olayın kısa zaman içinde pek çok sosyal medya platformuna yayılmaya başlamasına sebep oldu.

Kimliğini açıklanmamış olan bir tane kadın, açmış olduğu Reddit gönderisi üzerinde 14.000 tane XRP adlı kripto para birimini dolandırıcılara kaptırmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Mağdur durumda bulunan kadının daha öncesinde çok fazla uyarısı yapılan bir yönteme kanmış olduğunu ifade eden üyelere yanıtı da Koronavirüstü. Koronavirüs sebebiyle fazla yüksek ateşe sahip durumda bulunduğunu ifade eden kadın, bayılmış dahi olabileceğine vurgu yaptı.

Kurban, Google Chrome’a ait internet mağazası üzerinden Ledger Live adlı bir eklenti indirmiş olduğunu ifade etti. Aşırı bir ateşle mücadele etmekte olduğunu ifade eden Reddit üyesi, sadece saniyeler içinde tüm bilgilerini girerek Ledger eklentisine girmeye çalışmış olduğunu ifade etse de, sadece sekiz dakika gibi kısa zaman içinde hem kendisinin hem ise kocasının tüm varlığını yitirmiş olduğu itirafında bulundu.

Virüs ile birlikte şoktan dolayı durumun tam olarak nasıl olduğundan emin bulunamadığını ifade eden mağdur kadın; Ripple şirketinin yanı sıra FBI ile birlikte yerel kolluk kuvvetleriyle de de iletişime geçmiş olduğuna vurgu yaptı. Ripple şirketinin söz konusu bu duruma nasıl tepki verecek olduğu da büyük bir merak konusu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.