Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD
Cooldown / USD

Microsoft şirketinden beyin gücü ile madencilik hayali

Microsoft şirketinden beyin gücü ile madencilik hayali

18

 

İnsanlar şu zamanlarda Bitcoin adlı kripto para birimi madenciliği yapabilmek amacıyla Antminer S9 benzerindeki çok güçlü cihazlar kullanmakta, bu esnada çok fazla elektrik harcamaktalar. Lakin Microsoft şirketi de insanların daha değişik bir biçimde madencilik yapabilmelerini talep ediyor. Misal olarak beyin gücünü kullanarak.

Microsoft şirketi sadece yalnızca birkaç gün öncesinde ”Vücut hareketliliğinin verileri ile kripto para sistemi” ismine sahip bir patent başvurusunda bulunmuş oldu. Microsoft şirketinin geliştirmiş olduğu söz konusu bu sisteme bakılırsa insanlar aslına bakarak beyin güçlerini kullanıp kripto para madenciliği yapmayı başarabilirler. İnsanlar şu dönemlerde Bitcoin adlı kripto para birimi ağı üzerine ya da daha değişik bir ağ üzerinde madencilik yapmak amacıyla fazlasıyla güçlü cihazlar kullanmaktalar. Lakin Microsoft şirketi bu söz konusu sürecin basitleştirilebilecek olduğuna inanmakta.

Bu söz konusu patent başvurusuna bakılırsa insanlara belli başlı bir takım görevler verilmiş olacak, insanlar da bu söz konusu görevleri tamamlama esnasında da vücut hareketliliklerine yönelik bir takım veriler toplanmış olacak. Bu söz konusu veriler daha sonrasında ise proof-of-work şeklinde kullanılmaya başlanacak ve böylelikle de madencilik yapılmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.