Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

Koronavirüs bu madencilik firmasının yararına oldu

Koronavirüs bu madencilik firmasının yararına oldu

19

 

Koronavirüs ile alakalı salgın bütün hızıyla devam ediyor olsa ve kripto para piyasaları üzerine adeta kan ağlatmayı devam ettirse de Bitcoin madencilik şirketlerinden bir tanesinin hisse senedi değerlerinin %40 oranında artış gösterdiği gözlemlenmiş durumda.

Xetra aracılığıyla listelenmiş olan firmanın hisseleri, Teksas içinde yer alan merkezini 3,6 gigawatt kapasitesi bulunan bir tesise genişletebilmeyi ve Kanada’yla beraber İskandinavya içinde çok daha yeni tesisler açma konusunda isteğinin olduğunu duyurmasından hemen sonra inanması zor bir yükseliş elde etmiş oldu.

Koronavirüs ile alakalı kriz dünyanın dört bir tarafında pek çok farklı işletmeyi zor durumda bırakmış olsa bile Northern Data şirketini söz konusu bu büyümeyi tam olarak nasıl ve neden yapacak olduğu çok soru işaretleri oluşturmuş durumda. Northern Data şirketinin yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde dünyanın genelinde işlemci kapasitesi isteğinde çok ciddi bir artış yaşanmaya başladığı ve söz konusu büyümenin de burdan kaynaklanmakta olduğuna vurgu yapıldı. Bunun asıl nedeni de hem ilaç bulma amacıyla uğraş gösteren firmaların hem ise uzaktan çalışmaya geçmiş olan şirketlerin ağ üzerinde çok ciddi bir yük oluşturması şeklinde bilinmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.