Response / USD
Message / USD
HasWarning / USD
Type / USD
RateLimit / USD
Data / USD

360 milyon dolar tutarında balina işlemi gerçekleşti

360 milyon dolar tutarında balina işlemi gerçekleşti

16

 

Kripto paralarla alakalı piyasa ve liderliğini korumaya devam eden kripto para birimlerinden Bitcoin (BTC) ortalam bir şekilde son 1 haftadan beri fazlasıyla durağan bir görüntü çizmeye başladı ve ayrıca volatilitesinin dibe vurmuş olduğunu söylemekte olanaklı.

Böyle olmasına karşın bugün yapılmış olan dev bir Bitcoin balina işlemi yatırımcı kitlenin kafalarında soru işaretleri oluşturmuş durumda. Bilinmemekte olan bir cüzdan üzerinden gerçekleştirilen söz konusu bu transferde toplamda 49.342 Bitcoin adlı kripto para birimi aktarılmış oldu. İşlemin gerçekleştirilmiş olduğu an itibariyle toplamda yer alan değerin 360 milyon dolar tutarında bulunması da yatırım yapanların korkma konusunda haklı olduklarını göstermekte.

İşlemin bilinmemekte olan bir cüzdan üzerinden farklı bir bilinmeyen cüzdana gerçekleştirilmiş olması da korkuyu daha fazla çoğaltmakta. Genel olarak bir borsa cüzdanı üzerinden bilinmemekte olan bir cüzdana gerçekleştirilen işlem HODL işareti şeklinde yorumlanıyor olsa da, iki tane bilinmeyen cüzdan içermekte bulunan işlemlerin ne maksatla gerçekleştirildiğini tahmin etmek olanaksıza daha yakın.

BTC adlı kripto para birimi şu saatlerde 7.300 dolar tutarından işlem görmekte ve söz konusu işlemin ne amaçla yapılmış olduğu da bugün içinde kesinleşebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.