BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Matic Network (MATIC) Nedir?

Matic Network (MATIC) Nedir?

24

 

Matic Network (MATIC) adlı kripto para birimi, temel bir durumdaki blockchain ağıyla alakalı katmana güncelleme yapmanın yerine, ikinci katmanda yer alan bir ölçeklemeyi amaç edinmektedir. Matic Networka adlı kripto para biriminin esas maksatlarından bir tanesi, ağ üstünde yer alan etkileşimde bulunmakta olan işlemlerin arasında yer alan karmaşıklığı azaltır.

Matic Network (MATIC) adlı kripto para biriminin, ilk çıkış esnasında projenin maksatlarından bir tanesi olarak, kullanıcılar, merkeziyetsiz durumda bulunan finans uygulamalarının yanı sıra ekosistemlerin arasında etkileşimi çok daha kolay hale getirmeyi sunmuştur. Matic Network adlı kripto para birimi bu işlemle ilgili olarak Plasma çerçevesinin tamamen özelleştirilmiş bir versiyonu içerisinde tamamen merkeziyetsiz bir platform şeklinde tasarlanmış oldu.

Plasma ise, Ethereum adlı kripto para birimi ağına çok daha önemli bir ölçüde ölçeklendirmeyi sağlamakta olan önemli bir çözümdür. Bu söz konusu çözümle beraber temel blockchain üstünde küresel çapta merkeziyetsiz özelliğe sahip finansal uygulamaların inşa edilebilmesine imkan sağlamakta.

Matic Network adlı kripto para birimi bu çerçeveye ilave bir şekilde yan ağlar (side chain) ile birlikte güvenliği arttırma maksadıyla Proof of Stake (PoS) ismine sahip doğrulayıcılarını ilave etmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.