BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’in fiyatı tekrardan rekor kırmış durumda

Bitcoin'in fiyatı tekrardan rekor kırmış durumda

13

 

 

Bitcoin (BTC) adlı kripto para birimi 2021 senesinin ilk günü içerisinde 29.600 dolar tutarının üstüne kadar çıkıp bütün dönemlerin fiyat rekorunu kırmış oldu. 1 Ocak 2020 tarihinden bu zamana kadar %300’den çok değerlenmiş olan Bitcoin adlı kripto para birimi 545 milyar dolar tutarındaki bir piyasa değerine ulaşmış oldu.

Bitcoin adlı kripto para birimi 24 saatlik zaman içinde %3 değer kazanarak yeni seneye çok hızlı bir giriş yapmış oldu. Global borsalar üzerinde yer alan Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı 29.600 dolar tutarının üstüne çıkmış oldu ve bunla beraber yeni bir fiyat rekoruna imza atılmış oldu. Bitcoin adlı kripto para biriminin yerli borsalar içerisindeki fiyatı da 220.000 Türk Lirası tutarına kadar dayanmış oldu. Bitcoin adlı kripto para birimi hareketlenmiş bir durumdayken yüklü miktarlara sahip USDT transferleri de başlamış oldu.

Bitcoin adlı kripto para birimi piyasa değerinin açısından en değerli on tane varlıktan bir tanesi haline gelmiş oldu. AssetDash üzerinde yer alan verilere bakılırsa bitcoin adlı kripto para birimi; 545 milyar dolar tutarındaki piyasa değeriyle 543 milyar dolar tutarındaki Berkshire Hathaway’i ardında bırakmış oldu. Bitcoin adlı kripto para birimi pazarının 20 milyar dolar daha büyüyecek olması onu liste içerisinde 9.sıraya yerleştirmeyi başarabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.