BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Her firmanın Bitcoin almak mecburiyetinde kalacağını dile getirdi

Her firmanın Bitcoin almak mecburiyetinde kalacağını dile getirdi

17

 

Morgan Creek Capital şirketinin kurucusu olarak öne çıkan Anthony Pompliano, Dünyanın tamamındaki her firmanın Bitcoin adlı kripto para birimi almak mecburiyetinde kalacak olduğunu; Bitcoin adlı kripto para birimi fiyatının gelecek dönemlerde 1 milyon dolar tutarına kadar yükselebilecek olduğunu ifade etti. Pompliano söz konusu bu iddiayı altınla bitcoin adlı kripto para birimini kıyaslayıp ve merkez bankalarının mevcut durumdaki politikalarını dile getirip desteklemiş oldu.

Anthony Pompliano CNBC adlı kanalın Fast Money adlı programına katılarak altınla Bitcoin adlı kripto para birimi arasında bir kıyaslama yapmış oldu. Bitcoin adlı kripto para biriminin pek çok değişik açıdan altından daha etkili durumda bulunduğunu ifade eden Pompliano bu iki tane varlığın temel noktasında aynı şeyin yatmakta olduğunu anımsattı; Sağlam paranın prensibi.

Pompliano’ya bakılırsa altın ile birlikte Bitcoin adlı kripto para birimi, ‘sağlam paranın prensibini’ ielemekte olsa bile bir yönden ayrılma gösteriyor: Altın söz konusu bu prensibin analog temsilcisi konumundayken Bitcoin adlı kripto para birimi de bu prensibin dijital bir durumdaki temsilcisi. Morgan Creek Capital şirketinin kurucusu olarak öne çıkan Pompliano bu nokta üzerinde de şöyle bir yorumda bulundu; ‘Şu zamanlarda analogun yerini almış olarak analogdan daha da ufak bir pazara sahip durumda bulunan tek bir tane dijital ürün olmadığını söyleyebilirim.’

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.