BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

Bitcoin’in 28.000 dolar tutarının altına inmeyebileceğini söyledi

Bitcoin'in 28.000 dolar tutarının altına inmeyebileceğini söyledi

10

 

Bitcoin adlı kripto para biriminin fiyatı 2020 senesinde başlamış olan kurumsal yatırımcı akımıyla beraber yükselme gösterdi. Kripto para analistlerinden biri olan Ki Young Ju, bu söz konusu yatırımcıların tam olarak hangi seviyelerden Bitcoin adlı kripto para birimi satın almış olduklarını detaylıca inceledi. Yapılmış olan inceleme sonrasında Bitcoin adlı kripto para birimi fiyatının 28.000 dolar tutarının altına inmeyebilecek olduğu sonucuna varılmış oldu.

CryptoQuant şirketinin CEO’su, kurumsal durumda bulunan yatırımcıların 30.000 dolar ila 32.000 dolar aralığından Bitcoin satın almış olduğunu tespit etmiş oldu. Bu söz konusu seviyelerin Bitcoin adlı kripto para birimiyle alakalı bir zemin oluşturabilecek olduğu ve piyasanın ise burdan destek alabilecek olduğu düşünülmekte.

Ki Young Ju, kurumsal durumda bulunan şirketlerin yatırım trendini net bir şekilde saptayabilme amacıyla Coinbase adlı platform üzerinden çıkış gerçekleştiren Bitcoin adlı kripto para biriminin miktarını baz almış oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde merkezi bulunan kripto para firmalarından çıkış gerçekleştiren Bitcoin adlı kripto para birimlerinin kayda değecek bir bölümünün OTC’lere aktarılmış olduğu, burdan da kurumsal yatırımcılara transfer edilmiş olduğu varsayılmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.