BTC / USD
ETH / USD
XRP / USD
LTC / USD
EOS / USD
BCH / USD
ADA / USD
XLM / USD
NEO / USD
XEM / USD
DASH / USD
USDT / USD
BNB / USD
QTUM / USD
XVG / USD
ONT / USD
ZEC / USD
STEEM / USD

ETH konusundaki iyimser bekleyiş Temmuz ayına kadar devam etmiş olacak

ETH konusundaki iyimser bekleyiş Temmuz ayına kadar devam etmiş olacak

50

 

Ethereum adlı kripto para birimiyle alakalı özel bir şekilde tasarlanmış olan Optimism’in mainnet’inin en erken tarih olarak Temmuz ayına dek ertelenmiş olduğu açıklanmış durumda. Optimism’in kullanıcılar tarafından kullanıma sunulabilmesi amacıyla ilk olarak sektörün tamamında yeterli seviyede iş birliği yapılması gerekli olacak.

Eski ismiyle Plasma Group şeklinde bilinirliği bulunan Optimism, Şubat ayının son günlerinde mainnet’in Mart ayı içerisinde hazır durumda bulunacağını da duyurmuş oldu. Ethereum adlı kripto para birimi camiası, zaman kısıtlamalarından dolayı bu gelişmeye hazırlanabilme fırsatı bulabilmiş değildi.

Optimism, Ethereum adlı kripto para birimiyle alakalı iki seneden fazla zamandır Optimistic rollup teknolojisini geliştirmekte. Bu söz konusu ikincil katman teknolojisi saniyenin başına düşmekte olan işlem sayısını arttırmaktayken; işlemlerle alakalı maliyetini de düşürmekte. Bu sene Optimism’den kısıtlı bir seviyede yararlanma fırsatını yakalamakta olan Synthetix kullananlar, 103.775 işlem içerisinde ‘10.1 milyon dolar tutarındaki tasarruf’ sağlamış oldu.

Ethereum adlı kripto para birimi tabanına sahip platformlar, yeterli bir şekilde hazırlıklar yapılmadan Optimism’e geçiş yapmaya çalışacak olursa ortaya ‘dolandırıcılık’ benzerinde bir takım riskler ortaya çıkacak olabilir. Optimism adlı platformun ekini, bu söz konusu risklerin önüne geme amacıyla mainnet’i en erken Temmuz ayına kadar da erteleme kararı almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.